Verslag / Report / Bericht -- SDV

In het weekend van 12/13 juni was er een invasie van 900 dames op het Overijsselse dorp Gramsbergen. Hier werd een voetbaltoernooi georganiseerd voor 40 damesteams, die in 2 toernooiklasses (A: 2e klasse tm hoofdklasse; B: de lagere elftallen) streden om de prijzen. In het B toernooi hebben de SDV dames een bizarre prestatie gezet: 1 doelpunt uit 6 wedstrijden bleek genoeg om op de 9e plaats te eindigen in dit toernooi met 20 deelnemers.

Voetballes
Zaterdagochtend om half 9 begon het toernooi; om 7u ging de wekker, veel te vroeg gezien de gezellige lange avond ervoor... . De wedstrijd die we gespeeld hebben was dan ook ... - tja hoe zal ik het zeggen- ... leerzaam?? We begonnen tevreden aan de wedstrijd; tevreden omdat we 11 dames konden opstellen (Bianca had er wel errug vroeg voor moeten opstaan). Misschien waren we hier iets te makkelijk trots op? voor we ook maar de kans gekregen hadden om de slaap uit onze ogen te wrijven stonden we met 2-0 achter tegen een stel kleine meisjes van 15 tot 18 jaar uit purmerend. Telkens als een van ons een pass gaf op een ander, sprong er uit het niks zo’n meisje tussen en die deed dan ook nog iets goeds met de bal. Waren zij nu echt zoveel beter? Of waren ze vooral wakkerder? Hoe het ook zij, dit resultaat zette ons aan het twijfelen: was het nu wel een verstandige keuze was om de dames nog vroeger te laten spelen op de zaterdagen bij SDV.... ??

Een stijgende lijn
We waren na deze partij in elk geval wel wakker, al resulteerde dit niet direct in een beter resultaat. Tegen een limburgs elftal verloren we nipt met 1-0; tegen een Tsjechisch elftal kwamen we niet verder dan een 0-0 gelijk spel. In beide wedstrijden kregen we echter wel kansen en we waren zelfs veel beter dan de tsjechen. Helaas waren we nog wel ongelukkig in de afwerking: 4 enorme kansen werden gemist. De Tsjechen zijn echter niet van eigen helft afgekomen, dus het eerste punt was wel binnen.

"als er een schaap.."
Na ons eerste punt volgden er meer: onze 4e en laatste poulewedstrijd werd eindelijk gewonnen, dankzij een onwaarschijnlijk mooie goal (lees: zeer gelukkige toevalstreffer) en een verdediging die stond te spelen met een over-mijn-lijk mentaliteit. Het spel golfde heen en weer; tot opeens Claudia startte op rechts en de bal prachtig mee kreeg. Ik moest op links even blijven hangen, want stond buitenspel toen Claudia vertrok; gelukkig mocht ik me van de scheids wel nog met het spel bemoeien, want anders was de rush voor claudia misschien voor niks geweest. Claudia, dit jaar begonnen met voetbal, compenseert haar nog geringe voetbalervaring met een enorm loopvermogen. Zji leverde een hoge voorzet af bij de tweede paal die echt niet beter had gekund, en ik kon na een sprint de bal ineens vol op de wreef nemen en keihard inschieten. Een heerlijke goal! Zo haalden we dan nog 3 punten binnen, werden we 3e in de poule om daarna te gaan spelen om plaats 9 tm 12.

Wat een doelvrouw De twee wedstrijden in deze mini poule bleven beide in speeltijd onbeslist: twee keer 0-0; beide werden dan ook met een penaltyreeks (best of 3) afgesloten. Voor ons pakte dat goed uit, want in ons doel stond Irma, die zich ontpopte als een heuze penaltykiller. Nu moet je weten dat Irma een apart soort keeper is. Eigenlijk is ze spits; een echte goalgetter. Als keeper heeft ze bij ons nu een jaartje ervaring opgedaan, gedwongen door een blessure. In dit jaar wisselde ze fabelachtige reddingen op moeilijke ballen af met ingrepen op ogenschijnlijk makkelijke ballen waarbij het hele team het hart vasthield (al ging het vaak net goed). Wat dat betreft lijkt ze op Barthez, een prachtige showkeeper met zo nu en dan een missertje die een wedstrijd weer spannend kan maken. De gelijkenis gaat nog verder: in het weekend van 12/13 juni hebben beide zichzelf als keeper onsterfelijk gemaakt. De prestatie van doelman Barthez van het Frans nationale elftal is in de pers al uitgebreid besproken; hij keerde een kwartier voor tijd een strafschop van Beckham, waarna Zidane een 1-0 achterstand eigenhandig omboog in een 2-1 overwinning voor de Fransen. Incroyable! Maar de prestatie van Irma was mogelijk nog mooier. Tijdens het toernooi zjn er 17 penalties op haar afgevuurd; zij wist er 10 te keren. Dat is dus 59%, terwijl Van der sar bijvoorbeeld maar 10% keert!! Een wereldprestatie dus in Gramsbergen. Dankzij Irma en 11 rake penalties van onze kant (zoals een prachtige van Riekje) werden we met 1 gescoord doelpunt 9e van de 20. Invraisemblable!

Hoofdklassers
Tevreden over onze prestatie konden we de finales gaan bekijken. De finale van het B-toernooi was niet spectaculair. De dames van Zwervers uit Capelle (volgend jaar onze tegenstander) speelden tegen een Duits team, Helgoland. De Zwervers speelden fel en gedreven, maar hadden net niet genoeg kwaliteiten in huis om de duitsers te verslaan: 0-0 was de eindstand. In de regen werd voor een shoot out gekozen om een beslissing te forceren, maar hierin faalden zowel de duitse als de nederlandse meiden dramatisch. We hebben geen schaar gezien en de keepers werden nauwelijks onder druk gezet. Uiteindelijk waren de duitsers in dit onderdeel het minst slecht. De finale van het A toernooi was wel mooi om te zien. Twee van de zes hoofdklassers die meededen gingen uitmaken wie eerste werd: landskampioen Ter Leede speelde met een elftal samengesteld uit hun 1e en 2e team tegen mede-hoofdklasser en titelverdediger Oranje Nassau. Gezamenlijk brachten de teams 5 Nederlandse internationals op het veld, wat garant stond voor een mooie wedstrijd met een hoog tempo, zuivere passes, mooie balaannames, keihard werken, en verrassend veel doelpunten: 5 in 20 minuten. Zo kan het ook dus. Oranje Nassau won met 3-2.

Zondag
14 van de 40 teams deden op zondag mee aan deel 2 van het toernooi. Met het "echte" toernooi al achter de rug ging het nu om de sfeer. Poules werden willekeurig samengesteld (5e klassers en hoofdklassers speelden tegen elkaar – wij waren blij Ter Leede te ontlopen) en naast 11*11 wedstrijden, werd er ook 6*6 gespeeld. Vergeleken met zaterdag scoorden we nu makkelijk (Hilde werd topscoorder) en wonnen we drie van de 4 partijen. Ook werden er weer penalties genomen (vandaar dat Irma er 17 te verwerken had) en werd 5*5 een ludiek voetbalspel gespeeld. Dit was de verrasing van het toernooi: de wedstrijd werd gespeeld op een luchtkussen en speelsters werden uitgedost in soepjurken met een hoepel onderin waardoor je de bal niet kon zien. Dit was enorm grappig: er werd flink gestreden om de bal, ook wanneer de bal allang niet meer in de buurt was; wisten wij veel! Dit was dan ook een spel voor bijtertjes en karaktervoetballers; Abby kon zich er bijvoorbeeld goed in onderscheiden: Helaas kon ook niet voorkomen dat dit spel met ‘veel’ tegen ‘weinig’ verloren ging. Maar we hadden al zo’n topweekend gehad dat hier niemand zich meer druk over heeft gemaakt.

Al met al was het een zeer geslaagd toernooi. Volgend jaar doen we vast weer mee!!!

Elly
(Bron: clubblad SDV)